Knappe overwinningen en spannende thrillers in jeugdronde 3

Wedstrijd Uitslag
Amsterdam/Scylla 1 – Tempo-Team 1 9 – 1
Scylla 1 – Hilversum 1 2 – 8
Scylla 2 – wedstrijd verzet
Scylla 3 – Alexandria ’66 1 6 – 4
Scylla 4 – Combat 1 4 – 6
Salamanders 4 – Scylla 5 3 – 7
Pecos 2 – Scylla 6 9 – 1
Rijnsoever 2 – Scylla 7 8 – 2
Rijnsoever 3 – Scylla 8 10 – 0
HTTV-070 3 – Scylla 9 3 – 2

Scylla 9 in actie

We beginnen vandaag met het ingezonden verslag van Scylla 9: Vandaag Den Haag 🏓 Nick liet in de eerste partij meteen zien wat ze kunnen bij Scylla en sleepte de eerste punten binnen. Sjaak verloor de volgende partij helaas; hij moest nog even opwarmen. De dubbel was wat lastig, omdat er toch wel heel veel regels bij komen kijken, waardoor je bijna vergeet dat er ook nog gespeeld moet worden. Deze ging helaas aan onze neus voorbij. In de volgende wedstrijd pakt Sjaak wél een set, maar helaas weer niet de partij. Nog steeds niet genoeg opgewarmd… 🙂 Nick maakte het in de laatste wedstrijd samen met zijn tegenstander erg spannend. Het ging gelijk op, tot Nick uiteindelijk won met 12-14. Begonnen met winst en geëindigd met winst. Dank aan alle supporters en aan de tips van de Haagse trainer. Tot de volgende wedstrijd! 🏓 Goed weekend iedereen!

Dan door naar de kampioensgroep. Amsterdam/Scylla 1 deed uitstekende zaken door met maar liefst 9-1 van Tempo-Team 1 te winnen. Ilse had een groot aandeel in deze ruime overwinning: ze won al haar drie individuele wedstrijden én pakte samen met Sofja ook de dubbel. Alleen Sabina hoefde één keer haar tegenstander te feliciteren. Na drie wedstrijden gaat Amsterdam/Scylla 1 gedeeld aan kop, al zitten alle teams nog dicht bij elkaar. Het blijft dus spannend!

Scylla 1 speelde in dezelfde groep tegen het sterke Hilversum 1. Leon begon voortvarend door van Joas Niesing te winnen en Finn versloeg heel knap Mick de Haan met 13-11 in de vijfde, maar daar bleef het helaas bij. Pepijn kwam vandaag niet tot winst, maar dat de teams enorm aan elkaar gewaagd waren, blijkt wel uit het feit dat er maar liefst vijf vijfsetters, vier viersetters en één driesetter werden gespeeld. In totaal werd er zes uur over de wedstrijd gedaan.

Scylla 2 had wegens ziekte maar één speler beschikbaar, waardoor de wedstrijd op 14 februari wordt ingehaald.

Scylla 3 begon het seizoen met drie schamele punten uit twee wedstrijden, maar maakte dat vandaag meer dan goed door met 6-4 van oude bekende Alexandria ’66 1 te winnen. Daniël won al zijn individuele wedstrijden, waarbij de laatste van de dag – tegen Thomas Visser – een ware uitputtingsslag was. Die jongen krijgt echt álles terug, maar Daniël vocht voor wat hij waard was en won de wedstrijd met 12-10 in de vijfde. Chengxi stond ook weer uitstekend te spelen, won zelfs met 3-0 van kopman Robin van Berge Henegouwen en verloor alleen van Thomas. Ties kwam helaas niet tot individuele winst, maar speelde een zeer sterke wedstrijd tegen Dan Xue. Hij kwam knap met 2-1 voor en leek af te stevenen op een overwinning, maar dat besef leek bij Ties voor wat extra spanning te zorgen, waardoor Dan terug in de wedstrijd kon komen en de winst voor Ties’ neus wegkaapte. Ties zorgde samen met Chengxi wel voor een prachtige dubbeloverwinning. In een enorm spannende wedstrijd werd met 14-12 in de vijfde een zeldzaam dubbelpunt gepakt!

Scylla 4 speelde als enige regionale team thuis en kreeg Combat 1 op bezoek. De eerste overwinning laat nog even op zich wachten, want deze spannende wedstrijd eindigde in een nipte 4-6 nederlaag. Vanaf het begin gingen de punten om en om, waardoor het tot de laatste wedstrijd gelijk op bleef lopen. Pim was goed op dreef en pakte twee overwinningen. Noa voegde daar één overwinning aan toe, maar wat voor één: in een thriller van een vijfsetter versloeg ze met 13-11 in de beslissende game de op papier sterkere Olivier Wip. Samen wonnen Pim en Noa bovendien de dubbel. Jagger speelde meerdere sterke en spannende wedstrijden, maar bleef helaas zonder winstpunt.

Na de 9-1 nederlaag van vorige week heeft Scylla 5 sportieve revanche genomen door Salamanders 4 met 3-7 te verslaan! Marleen had haar tegenstanders prima onder controle en stond slechts één game af. Khaska moest twee keer zijn tegenstander feliciteren, maar pakte wél een knappe overwinning in een spannende vijfsetter. Mees won twee wedstrijden, waarvan één absolute thriller: een vijfsetter met maar liefst vier keer deuce — 10-12, 10-12, 13-11, 11-5 en 11-13! Samen met Marleen pakte hij bovendien de dubbel, waardoor Scylla 5 met een overtuigende teamprestatie de punten mee naar huis nam. Door deze overwinning klimt Scylla 5 weer richting de bovenste regionen van de ranglijst.

Scylla 6 moet duidelijk nog wat op stoom komen. De tweede wedstrijd van het seizoen eindigde in een 9-1 nederlaag tegen Pecos 2, al had de uitslag zomaar een stuk vriendelijker kunnen uitpakken. Lucas redde de eer door in een zéér spannende vijfsetter een punt binnen te slepen: 7-11, 11-6, 6-11, 13-11, 10-12! Ook in de dubbel zaten Tom en Adam er dicht bij, maar zij verloren nipt in vijven. Adam ging daarnaast in een van zijn enkelwedstrijden óók pas in de vijfde game ten onder. Met een beetje meer geluk had Scylla 6 dus zomaar op drie punten kunnen staan. Hopelijk kunnen ze, net als Scylla 5 deze week, over twee weken sportieve revanche nemen!

Scylla 7 heeft het zwaar in de derde klasse. Waar ze vorig seizoen nog bovenin meededen, bungelen ze nu onderaan de lijst met vier punten uit drie wedstrijden. Twee daarvan kwamen uit de ontmoeting met Rijnsoever 2. En het is echt niet zo dat ze slecht spelen — verre van. Bijna geen enkele wedstrijd wordt in drieën beslist, maar het kwartje valt telkens nét de verkeerde kant op. Ekin en Francesco pakten allebei een mooie overwinning, en Pepper zat er héél dichtbij met meerdere spannende games. Zodra de vorm weer terugkomt, weet ik zeker dat de punten vanzelf gaan volgen. Het spel is er, nu de beloning nog.

Scylla 8 had vermoedelijk geen al te leuke dag in Katwijk. Tegen Rijnsoever 3 konden ze door ziekte maar met twee spelers aantreden. Thije en Kalle hadden helaas geen antwoord op het spel van de Kattukers en verloren alle tien wedstrijden met 3-0. Mijn persoonlijk ervaring is bovendien dat de jongens van Katwijk vaak wat ‘bonkig’ zijn en in het hol van de leeuw wordt het er dan niet gemakkelijker op. Het is dan ook geen schande dat Thije en Kalle met z’n tweeën geen vuist konden maken. Hopelijk is het team de volgende wedstrijd weer compleet en kunnen ze laten zien wat ze écht in huis hebben.

– Niels van Rooij

No Replies to "Knappe overwinningen en spannende thrillers in jeugdronde 3"