Overtuigende overwinning dames Scylla bij Trias
De dames van Scylla hebben in de Eredivisie tafeltennis een overtuigende overwinning geboekt. In het Gelderse Twello werd Trias met 1-6 geklopt.
Bij Scylla ontbraken Marie Depuydt – Van Santen en Esmee van Marwijk. Het huwelijk van Marie en coach Joost van Santen is voor de wet al officieel bekrachtigd, maar het feest moet binnenkort nog gevierd worden. Marie werd op deze zaterdag daarom ’s morgens al verrast door vriendinnen en zus voor haar vrijgezellenfeest hetgeen de hele dag duurde. Aangezien Esmee ook deel uitmaakte van dit bonte gezelschap, konden de beide dames deze zaterdag niet voor Scylla in actie komen. Bij aanvang van de wedstrijd in Twello waren Esmee en Marie ’s middags op zoek naar de Mol in hun groep.
Dit betekende het Scylla-debuut voor good old Li Dong. De inmiddels 54-jarige Li meldde zichzelf vlak voor de inschrijving van het nieuwe seizoen aan bij Scylla en kwam over van landskampioen VTV. Daar was zij een vaste waarde met een zeer belangrijk aandeel in de landskampioenschappen bij de ploeg uit Nieuwegein.
Bij Scylla komt Li in principe dit seizoen alleen in actie als 2 van de 4 andere vaste speelsters afwezig zijn. Duidelijk werd in Twello gelijk al dat Li nog steeds van uitzonderlijke klasse is. De voormalig Nederlands kampioene (dat was in 1999, tussen de maar liefst 14 titels door van de beste Nederlandse tafeltennisster aller tijden Bettine Vriesekoop) won zowel tegen Frederique van Hoof als tegen Floortje Gerritsen met 3-0 en kwam daarbij geen enkele game in de problemen. Li heeft een ijzersterke verdediging, maar slaat ook graag zelf toe als de bal maar enigszins te hoog terugkomt. Ook in de dubbel samen met Jitte de Klerk (eveneens 3-0 winst) was Li van grote waarde.
Toch was Li niet de meest opvallende Scyllaan zaterdag. De pas 17-jarige jeugdspeelster Ilse van Marwijk maakte namelijk grote indruk door haar beide enkelspelen te winnen. Vooral de zege in haar eerste partij tegen de sterke Chana van der Venne was uitermate verrassend. Ilse verloor nog wel de eerste game, maar was daarna ontketend en won met veel druk in de rally’s dik verdiend met 3-1. Dat gaf haar zoveel zelfvertrouwen dat Ilse tegen Van Hoof zelfs met 3-0 wist te winnen.
Jitte won mede dankzij haar dominante backhand zonder problemen de openingswedstrijd van Gerritsen (3-0), maar moest na afloop van de spannendste partij van de dag wel Van der Venne feliciteren na de maximale vijf games. Het duel was redelijk gelijkwaardig, maar de tweede game (16-14 voor Chana) gaf uiteindelijk de doorslag. In de slotgame was Van der Venne simpelweg sterker. Het onderstreepte des te meer het uitstekende optreden van Ilse die een topdag had. Esmee en Marie bleken uiteindelijk aan het einde van de middag eerste en tweede te zijn geworden bij de jacht op de Mol dus het was uiteindelijk voor alle Scylla-dames een heerlijke middag.
Na de onverwacht ruime zege bij Trias staat Scylla nog steeds op de gewenste vierde plaats die na de reguliere competitie recht geeft op deelname aan de play-offs. De voorsprong op nummer 5 Hilversum is nu 7 punten. Op zondag 26 oktober wacht de onderlinge confrontatie in de mediastad. Een kleine zege is dan genoeg om de play-offs al te bereiken. Bij een nederlaag zal Scylla thuis tegen kampioenskandidaat SKF het karwei in november moeten klaren.
– Hans van Marwijk

